top of page

   

Екологічний проект «Дерева нашого садочка»

спрямований на формування життєвих компетентностей 

дітей дошкільного віку

 

    Актуальність:  Впродовж багатьох століть людство живе поряд з дивними живими істотами – деревами. Ми так звикли до їх сусідства, що, майже, не замислюємося про те, наскільки вони важливі для життя людей і всього живого на Землі. Кожен знає, що дерева - це легені Землі, джерело кисню повітря, а тому, джерело здоров'я людей. Поважно не лише знати про це і уміти використовувати дивні властивості дерев, але і  необхідно  навчитися  зберігати  те,  що  нам  дає  природа. Дитина  вже в дошкільному віці здатна усвідомлено зрозуміти і прийняти елементарні відомості про користь дерев для здоров'я людини і правила поведінки в природі. Але потрібно  врахувати  те,  що   маленьких  дітей  дерева  не завжди їх цікавлять, як тварини або рослини, адже вони вважають їх неживими істотами, не розуміють їх користь, властивості. Тому цей проект здатен не лише розширити знання дітей, але і сформувати їх життєві компетентності: за сферами життєдіяльності, за розвитком базових якостей особистості дитини: самостійність, працелюбність, людяність, справедливість, відповідальність тощо.

       Термін реалізації: 2019 навчальний рік

      Вид проекту: довгостроковий, інформаційно-пізнавальний, творчий, груповий

      Мета:

    Розвивальна: розвивати  знання дітей про дерева (липа, береза, тополя, каштан, ялинка, дерева фруктового саду на території ДНЗ). Вчити помічати зміни в житті дерев  в різні пори року, формувати вміння виявлення взаємозв’язок рослин з навколишнім середовищем,(птахи, комахи, тварини, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки).

     Соціальна: застосовувати особистий досвід у роботі над проектом; розвивати самооцінку, самоконтроль; створити умови для реалізації пізнавальної і соціальної активності дітей.

Виховна:виховувати позитивне, емоційне ставлення до природи. Сприяти формуванню життєвої компетентності дошкільників через проектну діяльність, розвивати базові якості особистості (відчувати себе частиною природи, розуміти взаємозв’язок людини і природи, значення спілкування з нею). Виховувати у дитини  потребу здорового способу життя, прагнення бути в гармонії з собою, з природою яка її оточує.

   

     Очікуванні результати: сформувати життєву компетенцію дітей формами активності дитини за сферами життєдіяльності, розвивати базові якості особистості дитини: самостійність, працелюбність, людяність, справедливість, відповідальність. Сформувати  у дітей уявлення безпечної поведінки дитини в природі; розвивати  уміння і бажання дітей спостерігати за природними об'єктами і явищами,  вміння передбачити наслідки дій людини  в навколишньому середовищі. Підвищити педагогічну майстерність педагогів. Посилити роль дошкільного закладу та сім’ї в екологічному вихованні дошкільників через знайомство дітей з різними видами дерев на території ДНЗ, продовжувати формувати у дошкільників  поняття про значення природи для здоров’я людини. Сприяти  формуванню колективу дорослих та дітей, об’єднаних однією метою.

     

bottom of page