top of page

   

Екологічний проект «Аптека Айболита»

для дітей середнього  дошкільного віку

 з формування у них життєвої компетентності

 

        За основною діяльністю: пошуково-дослідницький

        За кількістю учасників: груповий:  вихователі, діти, батьки.

        Термін реалізації: 2019  навчальний рік (травень)

       Мета проекту :

      Пізнавальна: розширити і поглибити знання дітей дошкільного віку про природне оточення як цілісний живий організм; формувати уявлення про лікарські рослини, їх значення в житті людини, засобах застосування. Формувати  у дошкільників життєву  компетентність  через розвиток базових якостей особистості таких як: самостійність, працелюбність, навички збереження здоров’я. Спонукати дітей до знайомства з лікарськими рослинами (ромашкою, календулою, м’ятою, подорожником, липою, березою, шипшиною, калиною), знайомити з їх зовнішнім виглядом, значенням для людини. Вчити складати план своєї діяльності для досягнення якісного кінцевого результату. Поглиблювати знання дітей уточнити уявлення дітей про лікарські рослини.

    Розвивальна: розвивати пізнавальну активність, навички моделювання і експериментування у дітей  середнього дошкільного віку в процесі ознайомлення з лікарськими рослинами на території дошкільного закладу.

  Розвивати  зацікавленість природою рідного краю, лікарськими рослинами, деревами, кущами, які ростуть поряд, а саме  в дитячому садочку. Формувати естетичне сприйняття навколишнього світу, екологічно грамотну поведінку в природі.

Виховна : виховувати дбайливе ставлення до природи, до лікарських рослин любов до рідного краю. Збагатити знання дітей про лікарські рослини, виховувати бажання допомагати товаришам, берегти рідну природу.

  Соціальна: спонукати дітей відмічати не лише свої досягнення, але і досягнення інших; розвивати інтерес до виконання загального завдання; формувати потребу приходити на допомогу один одному; розвивати самооцінку; застосовувати особистий досвід в роботі над проектом; створювати умови в роботі для реалізації пізнавальної і соціальної активності дітей. Радіти результату від спільної праці дітей, батьків, педагогів.

 

  Очікувані результати: сформувати  у дітей середнього дошкільного віку, за допомогою проекту, життєву компетентність, екологічно грамотну поведінку. Навчити через пошуково-дослідницьку діяльність досліджувати, дізнаватись, та робити елементарні висновки, застосовувати надбані знання в практичній діяльності. Закріпити навички використання лікарських рослин в лікувальних цілях та виховувати  дбайливе ставлення до них. Сприяти розумінню, що лікарські рослини цінні для людини,  та шанобливо відноситись до  живої природи.

bottom of page