top of page

   

Екологічний проект  на тему: «ЩЕДРА ГРЯДКА»

для дітей дошкільного віку

з формування у них життєвої компетентності

 

        За основною діяльністю: дослідницько-пошуковий.

        За тривалістю: довготривалий

        За кількістю учасників: груповий:  вихователі, діти, батьки.

       Термін реалізації: 2019- навчальний рік (5 місяців квітень-серпень)

      Учасники проекту: вихователі, діти, батьки.

      Мета проекту:

    Освітня: знайомити дітей з культурними рослинами, формувати у них трудові навички, розвивати інтерес до сільськогосподарської працi, до людей, які там працюють. Сприяти формуванню у дітей дошкільного віку пізнавальне, емоційне - моральне, практично - діяльнісне ставлення до навколишнього середовища через практичну діяльність на створеному осередку «Щедра грядка» на території ДНЗ.

    Пізнавальна: формувати елементарні уявлення про  живу – неживу природу. Знайомити з рослинами, які ростуть на городі, умовами їх вирощування. Поступово формувати самостійність, працелюбність, доброту і чуйність, відповідальність, спостережливість. Зацікавлювати до нової інформації, до розв’язання про­блемних ситуації.

    Розвивальна: розвивати вміння правильно користуватись найпростішими знаряддями праці з обробки грунту і догляду за рослинами. Розвивати пізнавальний інтерес, творчі здібності дітей та дорослих у процесі спільної діяльності, допитливість, спостережливість, розсудливість, працелюбність.

    Виховна: виховувати працелюбність, самостійність, спостережливість, вдячність до людей праці і допитливість до всього живого.

     Соціальна: формувати підвищення компетентності дітей  з даної теми, зміцнення дитячих та батьківських відносин, самореалізації. Вчити  відповідально ставитись до своїх та колективних обов’язків.

 

Очікувані результати: розширення  знань дітей про роль овочів в житті людини, про здорове харчування, формування навичок дбайливого ставлення до рослин,повага до праці людей, що працюють на городі. Розширення словникового запасу, накопичення позитивного емоційного досвіду спілкування з природою, самоствердження особистості дитини.

     

bottom of page