top of page
   Для удосконалення роботи із проблеми безпеки життя та здорового образу  життя в ДНЗ №3 «Світлячок» в системі був запланований  і проводився  Тиждень безпеки з 16 по 23 травня 2017 року. В гості до дошкільників запросили дітей, які відвідують гурток «Юні інспектори руху» з ЦДЮТ, керівник Лузан Ірина. Вони показали цікаві виступи з правил безпеки, за що малеча була щиро вдячна.  Під час Тижня безпеки дітей  залучали до різних форм роботи: заняття, ігрова діяльність, бесіди,читання художньої літератури, розглядання ілюстрацій, психологічні вправи, театралізована діяльність. До планування педагоги підійшли професійно, творчо. Робота, яка була запланована та проводилась була націлена на ознайомлення дітей з правилами здорового образу життя, правилами безпечного перебування у дитячому садку, вдома, в довкіллі.

Педагоги ДНЗ та батьки розуміють найважливіші завдання які стоять перед ними:

  • створити безпечні умови,
  • сформувати в дитини умінняпередбачати наслідки своїх вчинків;

• виробити в дитини навички практичних дій під час виникнення надзвичайних ситуацій.

З метою належного виконання вимог Базового компоненту дошкільної освіти України щодо питань безпеки життєдіяльності дошкільнят та для вироблення у них стереотипу безпечної поведінки вихователі  спрямовують педагогічну роботу щонайменше в трьох напрямках: із працівниками дошкільного закладу, з дітьми, з батьками.

Практичну роботу з дітьми педагоги  будують згідно розділів:

  • Пожежна безпека.
  • Дитина на вулицях міста.
  • Дитина та природа.
  • Особиста безпека дитини.
  • Небезпечні предмети в руках дитини.
  • Здоров'я дитини, емоції та конфлікти.
  • Цивільна оборона та надзвичайні ситуації (для дітей старшого дошкільного віку)

Аналіз роботи дозволяє констатувати, що впродовж перебування в ДНЗ діти отримують різнобічні знання з основ безпеки життєдіяльності. Вихователі розуміють, що цей напрям освітньої роботи з дошкільниками є особливо важливий, оскільки стосується вміння дітей самостійно вирізняти основні небезпечні чинники довкілля: безпечне перебування удома, в дитячому садку, на вулиці, на спортивному майданчику. Важливе значення мала і психологічна готовність дітей до сприйняття відповідної інформації про небезпеку та до практичних дій у надзвичайних ситуаціях. Поглиблюючи знання дітей про навколишнє, вихователі формували в них готовність до ситуацій, в яких вони можуть опинитися. Вихователі враховували також і те, що діти від природи допитливі, тому треба не забороняти або приховувати небезпечні предмети і речі, а в ґрунтовній, цікавій, пояснювальній роботі вчити правильно користуватися ними, що і відпрацьовували  під час дидактичних та сюжетно – рольових ігор.Робота в закладі з безпеки життєдіяльності ведеться на  високому рівні.

bottom of page